0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Bërnz: Ekonomia e Maqedonisë së Veriut tregoi se mund të përshtatet dhe të ketë sukses

– Kompanitë e mëdha po manovrojnë përgjatë labirinteve të burokracisë dhe investojnë në Maqedoninë e Veriut, por të voglat përballen me sfidat e tregut. Duhet të sigurohen rregulla të ndershme për furnizime, të vendoset procedurë e thjeshtë administrative dhe të përmirësohet klima afariste që të tërhiqen investime të reja direkte, tha ambasadorja e SHBA-së, Kejt Meri Bërnz.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle