Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Bërnabiq: Serbia dhuron tre milionë euro ndihmë për fëmijët dhe personat e zhvendosur nga Ukraina

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, sot përmes video-lidhjes mori pjesë në Konferencën ndërkombëtare të donatorëve për Ukrainën që u mbajt në Varshavë, Poloni, në të cilën Serbia dhuroi tre milionë euro për ndihmë fëmijëve dhe personave të zhvendosur brenda dhe jashtë Ukrainës, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle