Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Berisha akuzoi se prapa sulmeve kibernetike, përveç hakerëve iranianë, janë të përzier edhe hakerë vendorë si dhe serbë dhe rusë

Lideri i krahut më të numërt të Partisë demokratike opozitare, Sali Berisha, në takimin e sotëm të rregullt javor m gazetarë akuzoi se prapa sulmeve kibernetike ndaj sistemeve digjitale qeveritare, përveç hakerëve iranianë, qëndrojnë edhe hakerë vendorë-qeveritarë, si dhe hakerë rusë dhe serbë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle