0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Berbok: Bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë tani duhet përfundimisht të fillojnë

- Në mënyrë të njëjtë siç gjeti Gjermania paqe vetëm në Bashkimin Evropian pas vitit 1945, "ashtu neve na duhen të gjitha gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të jenë në BE për paqe të përhershme në kontinentin tonë". Bisedimet për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut tani duhet përfundimisht të realizohen, porosit në një tekst autorial ministrja gjermane e Punëve të Jashtme, Analena Berbok.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle