0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Benzinat lirohen, dizeli shtrenjtohet

Çmimi i benzinave prej sonte në mesnatë zvogëlohet për 1,5 denarë, ndërsa derivatet dizel shtrenjtohen për gjysëm denari për një litër, vendosi sot Komisioni rregullator për energjetikë dhe shërbime ujore (KRRE). Me vendimin bëhet zvogëlimi i çmimeve me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 0,28 për qind.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle