0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQEkonomi SQPolitikë SQShoqëri SQ

Bekteshi: Situata ndiqet nga afër, në pjesën e amvisërive nuk presim goditje të mëdha të çmimeve

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi nuk pret që të ketë rritje të madhe të çmimit të energjisë elektrike për amvisëritë pas 1 janarit të vitit të ardhshëm dhe thotë se do të bëjnë gjithçka që është në fuqinë e tyre për të mbajtur çmimin aktual të prodhimit në SHA ESM i cili i plotëson nevojat e tregut të rregulluar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle