0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Bekteshi: Shkollat në treg të rregulluar për zhvillim të papenguar të mësimit, institucionet shëndetësore publike do t’i furnizojë EMV me çmim më të volitshëm se çmimi në bursë

Shkollat fillore dhe të mesme në territorin e të gjithë shtetit, do të jenë në treg të rregulluar, pa dallim obligimit që sigurimi i procesit arsimor është i komunave, që do të thotë se krijojmë kushte për mësim të papenguar me çmim të ulët të energjisë elektrike, për dallim të çmimit të bursës, që është i lartë për shkak të agresionit ushtarak mbi Ukrainën dhe mungesës së energjensave, theksoi ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle