0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Bekteshi: Nuk ka problem në pjesën e furnizimit dhe prodhimit të vajit për ushqim

- Në vendin tonë nuk ka problem në pjesën e furnizimit dhe prodhimit të vajit për ushqim. Rregullisht jemi në komunikim me tre prodhuesit tanë të vajit për ushqim dhe nëse është e nevojshme do të marrim masa plotësuese me qëllim që ta zbusim presionin në pjesën e rritjes së çmimeve, porositi sot ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle