0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Bekteshi: Në shttein tonë rrymë të subvencionuar marrin 72.000 kompani

Për momentin në shtetin tonë, 72.000 kompani janë në treg të rregulluar dhe furnizohen me rrymë nga SHA EMV. Vetëm një pjesë e vogël e kompanive, kryesisht kompanitë e mëdha të cilat  kanë prej 1.000 deri 2.000 të punësuar janë në treg të lirë, e kjo do të thotë se ata furnizohen nga tregtarë të caktuar të cilët janë licencuar në shtetin tonë për t'i furnizuar me energji elektrike, theksoi ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle