0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQMakedonija.Slajder SQ

Bekteshi në Dialogun Strategjik prezantoi mundësitë për realizimin e investimeve të huaja dhe rritjen e tregtisë ndërmjet SHBA-së dhe Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut ka një pozitë strategjike gjeografike. Është thelbësore për investitorët e huaj që vendi të jetë rrugë kryesore e transportit në të gjithë Evropën. Japim mbështetje të madhe investitorëve të huaj që do të vendosin të realizojnë projekte investuese në vend dhe përmes kësaj mbështetjeje për investitorët e huaj inkurajohet drejtpërdrejt e gjithë ekonomia, tha ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi në takimin e punës me temën “Tregtia dhe Investimet” në kuadër të Dialogut strategjik SHBA-Maqedonia e Veriut që po zhvillohet sot në Uashington.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle