0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Bekteshi: Marzha për drutë dhe peletët për ngrohje është ngrirë në 10 për qind

Me propozim të Ministrisë së Ekonomisë, Qeveria në seancën e sotme ka miratuar Vendimin për përcaktimin e marzhit më të lartë tregtar si kusht i veçantë në tregtinë për drutë e dushkut, drutë për ngrohje ahu dhe peletë për ngrohje. Sipas vendimit, marzhi më i lartë tregtar për këto produkte për të gjithë tregtarët është përcaktuar maksimalisht 10 për qind, njoftoi ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle