0_Maqedoni.Portal SQEkonomi SQShoqëri SQ

Bekteshi: KIEL Maqedoni fillon me ndërtimin e fabrikës së re në ZZHTI Tetovë, investim prej 9.2 milionë euro dhe 300 vende të reja pune

Fillon realizimi i investimit të ri të KIEL Maqedoni në ZZHTI Tetovë. Kompania KIEL e cila është prodhuesi lider i sediljeve për trena dhe autobusë, fillon me ndërtimin e fabrikës së re prodhuese në ZZHTI Tetovë, investim prej 9.2 milionë euro, ka shkruar në profilin e tij në Fejsbuk, ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle