0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Bëhet i ditur programi për festimin e 30-vjetorit të pavarësisë

Me performancën e veprës "Simfonia për filarmoninë" të kompozitorit Zhivoin Glishiq dhe defile të ansambleve nacionale dhe shoqatave kulturore-artistike, të minatorëve, bujqve, vullnetarëve të Kryqit të Kuq, skautëve, punonjëse shëndetësorë, sportistëve, zjarrfikësve, policisë dhe armatës, të mërkurën më 8 shtator në orën 17.30 para parlamentit do të fillojë festimi me rastin e 30-vjetorit të pavarësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle