Ballkan SQBallkan.portal SQ

BE: Mohimi i gjenocidit është në kundërshtim me vlerat e BE-së

BE-ja e shënoi sjelljen e ligjit në BeH kundër mohimit  të gjenocidit, nga përfaqësuesi i lartë Valentin Incko, në të cilin citohet se "revizionizmi dhe mohimi i gjenocidit janë në kundërshtim  të vlerave më themelore evropiane".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle