Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

BE-ja vendos roaming falas për refugjatët ukrainas

Njëzet e katër operatorë celularë të BE-së dhe tre kompani telekomunikuese ukrainase nënshkruan marrëveshje për sigurimin e roamingut falas gjatë bisedave ndërkombëtare midis BE-së dhe Ukrainës, thuhet në kumtesën e publikuar në ueb faqen e Komisionit Evropian.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle