Evropë SQEvropë.Portal SQ

BE-ja planifikon të përgjysmoj numrin e rasteve të vdekjes në komunikacion deri në vitin 2030

Përkufizimet e shpejtësisë në qytetet deri në 30 kilometra në orë, gjobitja më efektive për përdorim të celularit dhe investimet në infrastrukturë dhe inovacione, janë pjesë e propozim-rezolutës të Parlamentit Evropian me të cilën kërkohet zvogëlimi prej 50 për qind të rasteve të vdekjes në komunikacion deri në vitin 2030.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle