0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

BE-ja paralajmëron Shqipërinë: Stop për skemën për dhënien e shtetësisë për investitorët

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Tiranë ka paralajmëruar qeverinë shqiptare se projekti i saj për krijimin e skemës për shtetësi për investitorët e huaj dhe të pasur përbën rrezik për vendin dhe mund të ndikojë në lëvizjen e lirë të qytetarëve në zonën e Shengenit, lajmëroi agjencia Ballkan veb.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle