Evropë SQEvropë.Portal SQ

BE-ja me marrëveshje për vazhdim të Dekretit për roaming për 10 vitet e ardhshme

Negociuesit e anëtareve shtetërore dhe Parlamenti Evropian sot arritën marrëveshje për Dekretin e ri për roaming, që sistemi i tanishëm  për shfrytëzim të celularëve në vendet e huaja pa shpenzime plotësuese të vazhdojë deri në vitin 2032.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle