Evropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë BotëKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

BE-ja llogaritë në Serbinë për votimin në Kombet e Bashkuara për agresionin e Rusisë

Shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Emanuel Zhofre dhe shefat e misioneve të vendeve-anëtare të BE-së në Beograd në tekst të përbashkët autorial në numrin e sotëm të gazetës "Kurir" porositën se llogarisin në Serbinë gjatë votimit "për rezolutën e Kombeve të Bashkuara (KB) për agresionin rus ndaj Ukrainës", lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle