Botë SQBotë.Portal SQ

BE-ja kërkon dënime për Hungarinë për shkak të politikës së saj për azil

Komisioni Evropian sot kumtoi se do të kërkojë dënim për Hungarinë para Gjykatës së drejtësisë së BE-së sepse nuk i ka ndryshuar procedurat për azil në pajtim me vendimin gjyqësor dhe rekomandoi dënime afatgjate financiare derisa Budapesti nuk e respekton vendimin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle