0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

BE-ja investon 200 miliardë euro shtesë në forcat mbrojtëse

Komisioni Evropian miratoi sot një plan për përforcim të mbrojtjes së Unionit, i cili do të përfshijë investime prej 200 miliardë euro, si dhe furnizime të përbashkëta dhe  ndërveprim më të mirë të forcave ushtarake të vendeve anëtare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle