Evropë SQEvropë.Portal SQ

BE-ja e paralajmëroi Mask se Tuiteri duhet t’i respektojë rregullat e reja

Komisioneri evropian për politikë digjitale, Thieri Breton, e ka paralajmëruar pronarin e Tuter, Elon Mask se rrjeti social amerikan duhet t'i forcojë kontrollet për të mbrojtur përdoruesit nga gjuha e urrejtjes, keqinformimi dhe përmbajtjet e dëmshme.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle