Evropë SQEvropë.Portal SQ

BE-ja do t’i kundërshtohet Kinës me nismën Porta globale prej 300 miliardë eurosh

Komisioni Evropian sot e prezantoi strategjinë e lidhjes së quajtur “Porta globale ”, e cila parasheh investimin deri në 300 miliardë euro në fonde publike dhe private në projekte infrastrukturore në mbarë botën deri në vitin 2027, si përgjigje ndaj iniciativës kineze "Një brez, një rrugë".

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle