0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQShkencë dhe teknologji SQ

BE-ja do të vendos karikues universal për celular të mençur

Bashkimi Evropian dhe Parlamenti Evropian u dakorduan të vendosin karikues universal për celular të mençur, tabletë, kufje dhe kamera digjitale në BE deri në vjeshtën e vitit 2024, ndërsa më pas edhe për laptop, kumtoi PE-ja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle