Ballkan SQBallkan.portal SQ

BE-ja dhe SHBA-ja e dënuan mohimin e masakrës në Reçak, Vulini u përgjigj se ata nuk e duan në Qeverinë serbe

Bashkimi Evropian dhe SHBA-ja dje e kanë dënuar mohimin e masakrës ndaj popullatës civile shqiptare në Reçak në vitin 1999, duke thënë se ky krim është ‘i dëshmuar’, shkruan Radio Evropa e Lirë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle