Ballkan SQBallkan.portal SQSvet.Slajder SQ

BE-ja dhe OSBE-ja kërkojnë hetim për keqpërdorim të pushtetit në aferën me shefin e Agjencisë së BeH-së për zbulim

Delegacioni i BE-së në BeH dhe Misioni i OSBE-së u bënë thirrje institucioneve në vend t’i hetojnë thëniet për keqpërdorim të pushtetit, pasi që u publikua një audio incizim në të cilin shefi i Agjencisë për zbulim dhe siguri, Osman Mehmedagiq kërkon nga kryeprokurorja Gordana Tadiq ta ndërprejë hetimin për diplomat e tij për arsim të lartë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle