0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

BDI: Propozimi francez është brenda kufijve të lejuar të një kompromisi racional

Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet rolin konstruktiv të presidencës franceze për gjetjen e  zgjidhjes së pranueshme në kontestin e vendit tonë me Bullgarinë fqinje dhe vlerëson që propozimi i dhënë në formën e ideve për zgjidhje është bazë e mirë për të përmbyllur kontestin dhe për të zhbllokuar rrugën tonë evropiane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle