Botë SQBotë.Portal SQ

Bashkëthemeluesi i lëvizjes talebane Abdul Gani Baradar u kthye në Afganistan, me siguri do të jetë president i vendit

Abdul Gani Baradar, bashkëthemelues dhe lider politik i talebanëve, mbrëmë mbërriti në Afganistan, për herë të parë pas më shumë se dy dekadave.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle