E përzgjedhur SQ

Barrierat apo mburojat plastike nuk do t’ju mbrojnë nga Kovid-19

Intuita na thotë se një mbrojtje apo mburojë plastike midis dy njerëzve duhet të mbrojë kundër baktereve si dhe kundër Kovid-19. Por shkencëtarët që studiojnë aerosolet, lëvizjen e ajrit dhe ventilimin thonë se barriera të tilla japin vetëm një ndjenjë të rremë sigurie. Dhe ndonjëherë ato mund t'i përkeqësojnë gjërat.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle