0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Barbados prej nesër bëhet republika më e re në botë, mbretëresha Elizabeta do të zëvendësohet me guvernatoren e deritanishme Sandra Mejson

Barbados po përgatitet  nesër mbrëma t'i ndërpresë lidhjet me monarkinë britanike, por trashëgimia e të kaluarës së saj ndonjëherë brutale koloniale dhe ndikimi i pandemisë ndaj turizmit janë sfidat të mëdha për ishullin e Karaibeve, që bëhet republika më e re në botë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle