Ballkan SQBallkan.portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Banka Qendrore e Shqipërisë rriti me 0,5 për qind normën bazë të interesit

Kriza e rëndë e çmimeve bëri që Banka Qendrore e Shqipërisë të rrisë sërish me 0,5 për qind normën bazë të interesit dhe tani ajo është 2,25 për qind, që është ndërhyrja e katërt këtë viti, për të zbutur presionet në rritje të çmimeve nëpërmjet politikës monetare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle