0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Banka popullore: Rritje prej 3,9 për qind dhe inflacion prej 3,1 për qind për këtë vit, tani për tani nuk priten goditje

Rikuperim të ekonomisë së vendit me rritje prej 3,9 për qind për këtë dhe vitin e ardhshëm parasheh Banka popullore në projeksionet më të reja makroekonomike. Në afat të mesëm pritet përshpejtim i matur. Inflacioni është projektuar në 3,1 për qind dhe është bërë korrigjim i matur në rritje në raport me projeksionin e prillit, ndërsa vitin e ardhshëm pritet që inflacioni të jetë 2,4 për qind.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle