Ballkan SQBallkan.portal SQ

Banja Lluka mohon çfarëdo lloj marrëveshje ndërmjet Dodik dhe BE-së, Sarajeva kërkon sqarime nga Brukseli

Sqarimi i dokumentit të nënshkruar nga shefi i Delegacionit të BE-së në Sarajevë, Johan Satler gjoja për marrëveshjen ndërmjet komisarit evropian për zgjerim Oliver Varheji dhe anëtarit serb  të kryesisë së BeH-së Millorad Dodik për mbajtjen e seancës në Kuvendin Popullor të Republikës Sërpska për transferim të kompetencave nga BeH-ja drejt RS-së shkaktuan reagime të ndryshme në Sarajevë dhe Banja Llukë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle