0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Ballkani po “shfaroset” nga migrimi masiv – mediat franceze transmetojnë artikullin e Frans Presit për largimin masiv në Ballkan

Në dyqanet e tyre të braktisura dhe pothuajse rrugë të boshatisura, qyteti i vogël i Vallandovës është si edhe shumë qytete tjera në Maqedoninë e Veriut që të rinjtë e lëshojnë në numër të madh me shpresë të gjejnë jetë më të mirë jashtë, fillon reportazhi i Frans Presit përcjellur në numër të madh të mediave franceze si Le Poan, Frans 24, Bursorama etj, kushtuar emigrimit masiv drejt perëndimit, transmeton korrespodenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle