0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

“Ballkani i Bashkuar për ajër të pastër”: Ajri i pastër në rajon shkakton mbi 30.000 vdekje të parakohshme

Ndotja e ajrit në Ballkanin Perëndimor shkakton numër të madh të vdekjeve para kohe,  ndërsa pasojat përfshijnë jetëgjatësi më të shkurtër dhe përkeqësim të shëndetit publik,  është konkluzioni i fushatës rajonale "Ballkani i Bashkuar për ajër të pastër".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle