0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQ

“Ballkan i hapur” – një ekonomi, pa dogana, pa ndalesa në kufij dhe me njëqind për qind tregti të lirë

Nëse gjërat shkojnë sipas planit, vendi në vitin 2023 nuk do të ketë praktikisht asnjë kufi me Shqipërinë dhe Serbinë. Kjo parashikohet nga nisma "Ballkani i Hapur", i nënshkruar dje në Shkup nga kryeministri Zoran Zaev me homologun shqiptar Edi Rama dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq në prani të më shumë se 350 përfaqësuesve të sektorit të biznesit nga të gjithë Ballkanin Perëndimor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle