Ballkan SQBallkan.portal SQ

Bakojani njoftoi se i është diagnostikuar kancer në qelizat plazmatike

Pesëqind persona në vit diagnostikohen me multipen mielom në Greqi. Një nga to jam edhe unë, ka shkruar ish ministrja greke dhe deputete e Demokracisë së Re, Dora Bakojani në profilin e saj në Fejsbuk, duke njoftuar se ka kancer në qelizën plazmatike që është në fazë fillestare dhe me prognozë të mirë të mundshme gjatë sëmundjes, ka njoftuar korrespondentja e MIA-s në Athinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle