Botë SQBotë.Portal SQKorrespondentë Botë

Bajdeni në Shtëpinë e Bardhë takohet me liderët e Meksikës dhe Kanadasë

Liderët e SHBA-së. Kanadasë dhe Meksikës sot e mbajnë takimin e tyre të parë tripalësh në pesë vitet e fundit, në të cilin do të diskutohet për problemet e vjetra, siç janë ndryshimet klimatike, migrimi dhe konkurrenca ekonomike, por edhe sfidat e reja siç është pandemia e Kovid-19.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle