0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Bajdeni ka urdhëruar transferimin e trupave shtesë amerikane në Evropën Lindore dhe Juglindore

Presidenti amerikan, Xho Bajden ka urdhëruar ushtrinë amerikane në Evropë që të forcojë mbrojtjen e saj në vendet në kufi me Ukrainën, duke vendosur trupa shtesë dhe aviacion në shtetet baltike, Poloni dhe në krahun juglindor të NATO-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle