0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Bajdeni dhe Makroni u dakorduan për aksion të koordinuar kundër Rusisë

Presidenti amerikan Xho Bajden dhe kolegu i tij francez, Emanuel Makron të mërkurën janë dakorduar që në mënyrë të koordinuar t’i përgjigjen pranisë ushtarake ruse në kufirin ukrainas, ka njoftuar Shtëpia e Bardhë. Në bisedën telefonike që u zhvillua pasi Makroni nuk e përjashtoi mundësinë të vizitojë Rusinë që të gjendet zgjidhje diplomatike mbi krizën “dy liderët e kanë konfirmuar mbështetjen për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës”, ka njoftuar administrata amerikane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle