Botë SQBotë.Portal SQ

Bajden thotë se hyrja eventuale e ushtrisë ruse në Ukrainë do të llogaritet si “invazion”

Presidenti amerikan Xhozef Bajden sot deklaroi se qartë i ka thënë  presidentit rus Vlladimir Putin që çdo lëvizje e forcave ushtarake ruse në Ukrainë do të llogaritet si invazion. Bajden në konferencën për shtyp potencoi se Rusia do të paguajë çmim të lartë në rast të invazionit rus ndaj Ukrainës dhe se SHBA-ja ka përgatitur  një pako sanksionesh që do të vendosen nëse ndodh kjo.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle