0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Bajden paralajmëroi bisedime me Putinin dhe Zelenskin për qetësimin e tensioneve midis dy vendeve

Presidenti amerikan Xho Bajden deklaroi se me siguri do të bisedojë me homologët e tij rusë dhe ukrainas në përpjekje për t'i qetësuar tensionet midis dy vendeve, në kohën kur Rusia akuzohet për akumulimin e forcave në kufirin e tyre të përbashkët.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle