Botë SQBotë.Portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Bajden iu drejtua kombit me rastin e llojit të ri të koronavirusit

Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden sot iu drejtua kombit dhe u përgjigj në disa pyetje rreth llojit të ri të Kovid-19. I emëruar si Omikron, virusi fillimisht u zbulua në Afrikë të Jugut, që më pas të përhapet në[ së paku 14 vende.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle