Botë SQBotë.Portal SQ

Bajden i përshëndeti hebrenjtë amerikanë me festën Jom-Kipur

Presidenti amerikan Xho Bajden, komunitetit hebre në SHBA ua uroi festën Jom-Kipur. "Në këtë ditë më të shenjtë, hebrenjtë mblidhen së bashku për të agjëruar, menduar dhe penduar. Të mësojnë nga veprimet e tyre në vitin e kaluar, të kërkojnë falje dhe të marrin  përgjegjësi për t'u bërë më të mirë në vitin e ardhshëm", thuhet në kumtesën e  Badenit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle