Evropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Bajden i drejtohet Makronit: Atë që e kemi bërë nuk ishte e hijshme, Franca është “partner jashtëzakonisht i vlefshëm”

Me padurim pritej takimi mes presidentit të SHBA-së, Xho Bajden dhe presidentit francez, Emanuel Makron. Dhe me shkak të mirë, ky është takimi i tyre i parë pas krizës me nëndetëset australiane. Xho Bajden e shfrytëzoi mundësinë që të shprehë një lloj të “mea kulpa” për këtë çështje, njoftoi korrespondenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle