Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Bajden dhe Si Xhinping me telefon kanë biseduar për herë të parë pas shtatë muajve

Presidenti amerikan Xho Bajden ka biseduar me kolegun e tij kinez Si Xhinping për herë të parë pas shtatë muajve, me ç’rast ka sqaruar se SHBA-ja po tenton të garantojë se “konkurrenca” mes dy vendeve nuk do të shndërrohet në “konflikt”, kumtoi Shtëpia e Bardhë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle