Botë SQBotë.Portal SQ

Bajden: Dërguam 5.500 raketa anti-tank “Xhavelin” për Ukrainën, dërgesat nuk do të ndërpriten

Presidenti amerikan Xho Bajden sot gjatë kohës së vizitës në fabrikën “Lokid Martin” (Lockhead Martin) për prodhimin e raketave anti-tank “Xhavelin” (Javelin) mbajti fjalim me rastin e ndihmës së sigurisë për Ukrainën dhe lëvdoi punëtorët për rolin kritik në luftë dhe për sakrificën e tyre dhe profesinalitetin. Fabrika po ndodhet në Troja, Allabama, njoftoi korrespodenti i MIA-s nga Uashingtoni.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle