Botë SQBotë.Portal SQ

Bajden dërgon delegacion të ish-përfaqësuesve të Lartë në Tajvan

Presidenti Amerikan Xho Bajden sot në Tajvan ka dërguar delegacion nga ish-përfaqësues të Lartë të Mbrojtjes dhe Sigurisë, deklaroi funksionar i lartë i administratës së tij. Mediat amerikane njoftojnë se kjo është shenjë e mbështetjes së ishullit pas sulmit rus ndaj Ukrainës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle