Botë SQBotë.Portal SQ

Bajden: Aspak nuk mendohet për dërgimin e ushtrisë amerikane në Ukrainë

Presidenti amerikan Xhozef Bajden deklaroi se e ka paralajmëruar presidentin rus Vlladimir Putin se Moska do të përballet me pasoja të vështira ekonomike nëse bën përpjekje ta sulmojë Ukrainën, por premtoi se  shumë shpejtë do të ketë takim mes Rusisë dhe aleatëve të NATO-s, që të zgjidhet brenga e Kremlinit për zgjerimin e NATO-s. Bajden thotë se ka qenë "shumë i hapur" me Putinin gjatë video-takimit të tyre.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle