0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Baçovski: Bllokada në Kuvend është pengesë serioze për subvencionet e kultivuesve të duhanit

Bllokada në Kuvend është problem serioz për pagesën e subvencioneve për fermerët, thonë nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave. Sipas tyre, ndryshimet në Ligjin për bujqësi dhe zhvillim rural janë vendimtare pasi çdo vit në muajin prill sillet një ndryshim teknik i cili tani aplikohet.  Ndaj theksojnë se Agjencia Pagesore edhe para ribalancit ka të gjitha paratë për kultivuesit e duhanit, vendimet brenda një dite mund të firmosen, por bllokada dhe pengesa është në Kuvend.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle